Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Yay

Rüyada Yay görmek ile alakali tabirler, Rüyada Yay görmek ne anlama gelir, Yay nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Yay dini rüya tabirlerinde Yay anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » Allame Meclisî: Yay çektiğinizi görmek; yolculuğa çıkacağınıza…

Birinin size yay verdiğini görmek; bir erkek çocuğunuz olacağına…

Yayınızın kırıldığını görmek; musibet göreceğinize…

Yayınızı sattığınızı görmek; bir cezaya çarpıtılacağınıza işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Ok ve yaya sahip olmak; kazançlı bir yolculuk geçireceğinize…

Birinin size yay verdiğini görmek; bir erkek çocuğunuz veya kardeşiniz olacağına…

Yayla ok attığınızı görmek; hak bir sözü söylenmesi uygun olmayan bir biçimde söyleyeceğinize…

Birine yay verdiğinizi, sattığınızı veya yayın kaybolduğunu görmek; eşinizden ayrılacağınıza işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada yay görmek, yolculuğa veya erkek kardeşe yahut kadın, çocuk ve: «(Bu suretle o, peygamberlere) iki yay kadar, yahut daha yakın oldu da.» (Sure-i Necm, ayet 9) mealindeki ayet gereğince, Allah (C. C.)'a yaklaşmaya delalet eder.
Bir kimse rüyada km içinde bir vay görse, o kimsenin hanımına bir yay sunsa, o hanım kız doğurur. Eğer hamile olan hanımı kendisine bir yay verse, erkek bir çocuk doğurur. Çünkü erkek çocuk babaya teslim edilir, ev ve dükkanda babasının yanında bulunur. Kızı ise anası terbiye eder ve evde anasının maiyetinde bulunur.
Bir yayı kurduğunu ve kendisinin de onunla beraber büküldüğünü gören kimsenin, ömrü uzun olur.
Bir kimse yayı oksuz kurduğunu görse, yolculuğa delalet eder.
Yayının kırıldığım ve kendisi ile beraber silahı olmadığını gören kimsenin, erkek kardeşi veya çocuğu yahut ortağı ya da dostu ölür.
Rüyada yayının el ile tutulacak yerinin kırıldığını gören kimsenin, dostunun veya ortağının yahut erkek kardeşinin ya da çocuğundan yayın delalet ettiği kimsenin, elinin kırılmasına delalet eder.
Yayın elinde kırılmış olduğunu gören kimse, vali ise vazifesinden alınır; tüccar ise, ticaretinde zarar eder.
Bir kimse rüyada genç bir adamın bir yaya kiriş geçirdiğini görse, o kimsenin düşmanının ona söylemek için söz hazırladığına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Allah Teala'ya yaklaştıran güzel amelleri işlemeye, kadına, çocuğa, erkek kardeşe yahut yolculuğa; uzun ömre, güç ve itibara, Yayın güzelliği yukarıda sayılan hususlardaki iyiliğe, yayın kırık ve kötü durusu ise, bundarda vaki olan olumsuzluklara, Yay yaapan kimseyi görmek uzun ömre, güç ve kuvvete, düşmana galip gelmeye, kumandana yahut sultana, insanları cihada çağıran şerefli kimseye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Ok.)

---
Yay rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler