Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Zihar

Rüyada Zihar görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zihar görmek ne anlama gelir, Zihar nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zihar dini rüya tabirlerinde Zihar anlami tabiri

Nablusi Rüya Tabirleri : (*) Rüyada hanımına zihar yaptığını görmesi, keder ve üzüntüyü icap ettiren gizli şeylerin meydana çıkmasına delalet eder.
Bazan yapılan zihar, yemin yapmaya Bazen de livataya düşkün olmaya ve harpten kaçmaya veya kadınlara arka tarafından yaklaşmaya delalet eder.
(*) Lugatta iki şey arasında bir mutabakat vücuda getirmek manasınadır. Arka manasına gelen «Zehr» den alınmıştır. Nikahta Zihar: Kocanın, hanımını ebedi mahremi olan bir kadının kendisince bakılması caiz olmayan arkası, karnı, uyluğu gibi uzvuna benzetmesidir.İhya Rüya Tabirleri : Eşine zihar yaptığını görmek, üzüntü ve kederi gerektirecek gizli şeylerin açığa çıkmasına delalet eder. (Kişinin, kendi hanımına, ' Sen bana annemin sırtı, karnı, uyluğu vs. gibisin' şeklinde, kendine helal olmayan yakınının mahrem yerlerine eş tutması şeklinde benzetme yapmasına denir.)

---
Zihar rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yaziniz
Rüya Tabirleri

 

Secmeler