Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Azil

Rüyada Azil görmek ile alakali tabirler, Rüyada Azil görmek ne anlama gelir, Azil nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Azil dini rüya tabirlerinde Azil anlami tabiri

İhya Rüya Tabirleri : Görevden alınmak memur için vazifenin devam ve bekasına, Diğerleri için sıkıntılı uğraşlara, Aynı görevle başka yere ya da başka bir göreve tayin bazen bunun gerçekleşmesine, bazen malda meydana gelecek zarara delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ebu Said'ül Vaaz'ın kavline göre vazife sahibi biri rüyasında azl edildiğini görürse, memuriyeti devamlı olur. Azl olunmuş bir memurun tekrar tayin edildiğini görmesi, umumiyetle şuuraltı olarak kabul edilir. Tabircilerin çoğuna göre bu rüya yorumlanmaya değmez.
Vazife erbabı olmayan birinin memuriyete getirildiğini görmesi zorluğa ve geçim sıkıntısına delalettir. Fakat, memur olup azl edildiğini görmesi şifa ve selametle tabir edilir.
Bir ihtiyarın azl olunduğunu görmesi hayırdır. Aynı rüyayı bir gencin görmesi, iyi değildir. Büyük mevkiye layık bir insan azl edildiğini görürse, makamı yükselir.
Kirmani demiştir ki: Büyüklerden birinin azl olunduğunu görmek, ya onun dininde bir noksana veya mertebesinde düşüşe işaret eder.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Dindar ve dürüst bir şahsın azl edildiğini görmesi, hayır değildir. Dinden uzak bir zatın aynı rüyayı görmesi, memuriyete tayin olacağına veya bir rütbe alacağına delalettir.
Vazife ve memuriyet mes'uliyet icap ettirdiklerinden, bir makama gelmek veya tayin olunmak daima meşakkat ile yorumlanır. Mevki sahibi bir insanın vazifeye tayin olunduğunu görmesi onun azline işarettir. Rüya sahibi avamdan (halktan) ise yorum sıkıntıdır, müşkülattır.

---
Azil rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler