Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Erkek

Rüyada Erkek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Erkek görmek ne anlama gelir, Erkek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Erkek dini rüya tabirlerinde Erkek anlami tabiri

Diyanet Ruya : Rüyada erkek görülmesi; hayır ve bereketle yorumlanır. Kişinin rüyasında tanınmış bir erkeği görmesi, o kişinin hayır ve berekete nail olacağına, eğer rüya sahibinin gurbette bir adamı varsa; o kimsenin ya kendisinin veya haberinin geleceğine işaret şeklinde tabir olunmaktadır. Bir kimsenin rüyasında saçı-sakalı siyah beyaz karışımı, yiğit ve tanınmış bir erkeği görmesi; o kimsenin hayır ve berekete erişeceğine, kişinin rüyasında tanınmış bir ihtiyarı görmesi; o kimsenin eline bir şey geçeceğine ve maksadına erişeceğine yorumlanır. Rüyanızda bir ihtiyarın size doğru geldiğini görmeniz; size hayır ve bereket geleceğine, rüyanızda böyle bir ihtiyarın iltifatına mazhar olduğunuzu ve o ihtiyarla konuştuğunuzu görmeniz; işlerinizin yoluna girip arzu ve isteklerinizin yerine geleceğine işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Tanınan bir adam görmek hayır ve berekettir. Kadın rüyada kendi eşini görürse kocası yahut ondan bir haber gelir. Yaşlı adam -bilinsin yahut bilinmesin- bütün maksatların gerçekleşmesine, öyle birine arkasını dönerek gitmek iyiliklerden yüz çevirmeye,, Orta yaşlı ya da genç erkek güzel çehreli ise hayra, çirkin simalı ise bir şeydan zarar görmeye, bir sıkıntıya girmeye, Bir yerde toplu halde yaşlı ve genç erkekler görmek rahmete vesile olacak gelişmelere, bu topluluğa bir şey vermek insanlara iyilikyapmaya, onlardan bir şey almak rahmet ve bereketin çabuk meydana gelmesine, Kendini genç göstermeye çalışan bir adam görmek kişinin kendi kendini itibardan düşürmesine, kendini oldoğundan yaşlı gösteren bir genç görmek şeref ve izzete delalet eder. (Erkeğin tenasül uzvu için Bakınız; Üreme Organı.)


Seyyid Süleyman : Rüya aleminde tanınan bir erkek görmek hayır ve berekettir. Rüya sahibinin gurbette tanıdığı varsa; ya kendi gelir, ya haberi ulaşır. Bildiği bir ihtiyarı rüyasında gören ve onunla konuşanın hayır bereket, mal ve rızkı ziyadeleşir. Saç ve sakalı siyah beyaz kıllarla kaplı, iri vücutlu tanınmış bir erkek; hayır ve berekete delalet eder. Bu şahsın vücudu ne kadar iriyse temsil ettiği hayır ve bereket o nispette büyük olur. Meçhul, bilinmeyen bir ihtiyar, insanın eline geçen herhangi bir şeye işaret eder. Bu ihtiyarın haşmet, heybet ve vekarı ne derece çoksa; hayır da o kadar büyüktür. Rüya sahibi bütün arzularına vasıl olur. Fakat, saçı sakalı tamamen ağarmış, hiç siyahı kalmamış bir ihtiyarın ifade ettiği hayır; daha az ve zayıftır.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüya aleminde ihtiyar görmek; dört surette tabir olunur. Bunlar: Hayır, bereket, ihtiyacın karşılanması ve emniyettir.
Rüyasında şerefli bir ihtiyarın kendisine doğru geldiğini görene; hayır ve bereket öyle gelir. Böyle bir ihtiyarın iltifatına ve hitabına muhatap olanın; işleri yoluna girer, maksadına nail olur. Bu ihtiyardan kaçan, ona arkasını dönen yahut onun kendisine sırt çevirdiğini gören; hayır, bereket, emniyet ve maksadından uzaklaşır.
Rüyasında tanıdığı veya bilmediği genç yahut orta yaşlı bir erkeği, bütün azaları yerinde, güzel yüzlü ve tebessüm ederken görmek; hayırdır.


MollaCami Tabiri : üyada erkek kimse görmek, fazilet ve genişliğe ve kudret ve takvaya işarettir. Rüyada görülen erkek insan, eğer tanınıyorsa, yine o kimse ile yahut onun adaşı ile yahut arkadaşı ile ya da halktan onun benzeri ile tabir edilir. Bir kimse rüyada maruf bir adam görse, o adamdan yahut onun benzerinden ya da adaşı bulunan bir kimseden bir şey ümit eder. Eğer o adamdanaranılan bir cevher alırsa umduğu şeyi de almaya işarettir. Eğer bir gömlek alsa kendisi de hükümet erkanından olsa o adamdan memuriyet için söz alır. Eğer ip alsa, o ip de yine söz almaktır. Eğer çocuk v.s. gibi sevilmez bir şey alsa onun o adamdan ümit ettiği şey düşmanlığa döner.---
Erkek rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler