Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Gem

Rüyada Gem görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gem görmek ne anlama gelir, Gem nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gem dini rüya tabirlerinde Gem anlami tabiri

Diyanet Ruya : Rüyanızda hayvan gemi görmeniz; iş ve memuriyet hayatınızda birtakım ilerlemeler kaydedeceğinize veya bugünlerde evlenme şansınızın artacağına, rüyanızda bir hayvana gem vurduğunuzu görmeniz; yaşantınızın her sahasında gerilemeler olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında gemle bir ata bindiğini görmesi; o kimsenin bir vilâyete vali olacağına, kişinin rüyasında kendi ağzına gem vurulduğunu görmesi; o kimsenin boş sözlerden dilini tutacağına ve böylece de kendisini selâmette bulacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kendi atının geminin düştüğünü veya elinden gittiğini görmesi; o kimsenin işlerinin perişan olup bozulacağına veya şeref ve namustan yoksun bir kadın ile evleneceğine işaret şeklinde tabir edilir.


İhya Rüya Tabirleri : İşte tedbirli olmaya, malın zekatına ve mali durumla ilgilenen kimseye, Gem vurulmuş eyerli ata binmek ehil olanlar için yöneticiliğe, dierleri için işi sevk ve idarede başarılı olmaya, Atın geminin yere düşmesi işlerin bozulmasına, Kendi ağzına gem vuruulmuş görmek gereksiz sözlerden kaçınmaya ya da sözüne itibar edilmemeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında atının geminin kırıldığını veya kaybolduğunu gören, şeref ve makamını kaybeder. Ağzında atlar gibi gem olduğunu görmek; tevbe, oruç ve fena sözden çekinmekle tabir olunur.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Hizmetkarın ağzında gem görmek; edeple yorumlanır. Birinin ağzına gem vuran; onu terbiye eder.
Cafer-i Sadık (R.A.) diyor ki: Rüyada gem görmek, şeref, mevki, oruç, sükut ve ağır başlılıkla tabir edilir.

---
Gem rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler