Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Gurbet

Rüyada Gurbet görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gurbet görmek ne anlama gelir, Gurbet nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gurbet dini rüya tabirlerinde Gurbet anlami tabiri

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında yurdundan ayrılarak gurbete gittiğini görmesi; o kimsenin gözünde büyüttüğü işlerini başladıktan sonra kolay bir şekilde halledeceğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Rüyada gurbette olan birinin geldiğini görmek; ondan sevinilecek bir haber almaktır. Bir rivayete göre, onunla çabucak kavuşmaktır. Kendisinin gurbete gittiğini gören; ya uzağa gider yahutta hasretini çektiği kişiden haber alamaz.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Kayıp olan bir kimsenin seferden döndüğünü görmek; işlerde kolaylıktır. Beklenen bu yolcunun mal ve ni'metle gelmesi, fetih ve hayırdır. Fakat, gelenin yüzü asık, eli boşsa yorum üzüntüdür.
Ismail El Eş'as diyor ki: gurbetteki yolcunun çıplak olarak geldiğini görmek; onun yolda soyulacağına işaret eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada gurbete çıkmak, para ve mal elde etmeye işaret eder. Bazı tabirciler gurbet sevdikleriyle bir araya gelmektir, demişlerdir. Gurbete düşmek bir şehirden diğer bir şehire nakletmeye de işaret eder. Gurbete düşmek yalnızlık ile de tabir edilir.---
Gurbet rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler