Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Hapishane

Rüyada Hapishane görmek ile alakali tabirler, Rüyada Hapishane görmek ne anlama gelir, Hapishane nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Hapishane dini rüya tabirlerinde Hapishane anlami tabiri

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında herhangi bir suçtan dolayı hapishaneye girdiğini görmesi; o kimsenin ömrünün uzunluğuna ve dostları ile bir araya geleceğine, bir kimsenin rüyasında bilinmeyen bir sebepten dolayı hapishaneyi tercih ettiğini görmesi; o kimsenin kendisini günah işlemekten koruyacağına delalet eder. Kişinin rüyasında kendi evi içinde prangaya vurulduğunu görmesi; hayra ve hayırlı olan şeyleri de çocuklarında görmesine, kişinin rüyasında bir hapishane inşa ettirdiğini görmesi; gerçeği ve doğru yolu gösterecek olan bir zat-ı muhterem ile karşılaşacağına ve nefsinin arzu ve isteklerine itibar etmeyeceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri :
 • Bilinmeyen hapishane dünyaya, Huysuz ve geçimsiz eşe, töhmet altında olmaya,
 • Hapishaneye girmek başını dinlemeye, uzun ömre ve tanıdıklarla bir araya gelmeye,
 • Hapishane kasvete, monoton hayata,
 • Kapalı tutulduğu yerdeki pencere, oradan sızan ışık ve görüllen gökyüzü sevince ve kurtuluşa,
 • Hapishane bazen duaların kabul olmasına, ıstırapla olgunlaşan kimseye,
 • Bir eve hapsolduğunu görmek o evden bir kadınla evlenmeye,
 • Ölünün hapishanede görünmesi arkada borç bırakmış olduğuna,
 • Mahkum olduğunu görmek üzüntüve kedere yahut önemli birinin hak yolunu bulmasına vesile olmaya,
 • Evden uzakta, bilinmeyen bir yerde dar bir yere hapsedildiğini görmek vefat etmeye,
 • Kadının kendini bir yere hapsedilmiş görmesi evlenmesine delalet eder.


  Seyyid Süleyman : Rüyasında bilmediği bir zindana giren, vefat eder. Bildiği tanıdığı bir zindana giren, sıkıntıya düşer veya hastalanır.
  Kirmani demiştir ki: Dindar bir insanın bildiği bir zindana girmesi; din, mevki ve menfaattir. Rüya sahibi dinden uzak, fesat bir insansa; malını ve itibarını kaybeder, üzüntüye duçar olur. Padişaha ait bir zindanda olduğunu görenin, dine aykırı, çirkin bir buyruk dolayısıyla tasası büyük olur. Yolcuysa, seferinde müşkülat çeker. Hastaysa, şifaya kavuşması uzun zaman alır. Zindandan çıkmak; bütün bu zorluklardan kurtulmaya işarettir.
  Bazı tabircilere göre, zindan; kabul olan duaya delalettir. Bir odada hapis olduğunu gören, hayırla karşılaşır. Eve benzeyen bir zindanda olduğunu gören, evlenir, kadın sayesinde mala ve evlada nail olur. Zindanda olduğunu gören kadın, evlenir. Sayet hanım evliyse, başka yönden bir hayır bulur. Iyi bir yerde kapalı olduğunu ve buradan çıkmak istediği halde başaramadığını gören, feraha çıkar, borcunu öder, ni'met sahibi olur. Hapisten ve zindandan kurtulduğunu gören, din ve hayatında selamet bulur. Her türlü çirkin halden mekruh fiilden uzaklaşır. Meçhul bir zindandan veya dar kapıdan çıkmak; her bakımdan hayırdır. Zindandan çıktığını fakat, oraya dönmek istediğini gören, kötü işlere niyetlenir. Tekrar zindana girdiğini gören, günah işlemeye devam eder.
  Cafer-i Sadık (R.A.

 • ---
  Hapishane rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

  Bize Yaziniz  Rüya Tabirleri

   

  Secmeler