Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Havz'ı Kevser

Rüyada Havz'ı Kevser görmek ile alakali tabirler, Rüyada Havz'ı Kevser görmek ne anlama gelir, Havz'ı Kevser nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Havz'ı Kevser dini rüya tabirlerinde Havz'ı Kevser anlami tabiri

Seyyid Süleyman : Kıyamet gününde, halkın Kevser Havuzunun başına toplanarak Kevser Sarabı istediklerini görmek; adil bir hükumetin iş başına geleceğine işarettir. Havuzdan Kevser Sarabı içen, müslüman olarak vefat eder. Halkın bu havuzun başında su istedikleri halde alamadıklarını görmek; onların adaletten mahrumiyetine delalettir. Kevser Sarabı istediği halde verilmediğini gören, itikatsız, dinden uzak ve Hz. Peygamberin ashabına düşman biridir.
Kevser Havuzunun kenarında, üzerinde ismi yazılı bir kaseden içtiğini gören, büyük bir alime dost olup ondan dünyada ve ahirette menfaat görür. Kevser Sarabından de-falarca içtiği halde, havuzun suyunun bulanık ve acı oldu-ğunu gören, münafık ve itikatsız olur. Kevser Sarabını Hadis-i Serifte beyan olduğu gibi görüp içen, kıyamet gününde Kevser Sarabından içen din büyükleri arasında yer alır.
Cafer-i Sadık Kevser Havuzunu şunlarla yorumluyor: Halka faydası olan bir zat, zengin bir şahıs, mal toplamak ve halka faydalı alim. Kevser Havuzunu tamir eden, hayır işler. Yıkıldığını görmek; bunun zıddıdır.

---
Havz'ı Kevser rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler