Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Leğen

Rüyada Leğen görmek ile alakali tabirler, Rüyada Leğen görmek ne anlama gelir, Leğen nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Leğen dini rüya tabirlerinde Leğen anlami tabiri

Diyanet Ruya : Rüyada bir leğen görülmesi; kız olsun veya erkek olsun bir hizmetçiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir leğen kullandığını görmesi; o kimsenin bir hizmetçi kızla ilişkisinin bulunduğuna delalet eder. Bir kimsenin rüyasında leğenin kaybolduğunu veya delindiğini ya da kırıldığını görmesi; o kimsenin evinde bulunan hizmetçilerinden birisinin öleceğine yorumlanır. Câfer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir leğen görmesi; o kimsenin kendisine sadık bir hanımı (kocası) olduğuna işaret eder. Bazı tabircilere göre: Rüyada bir leğen görülmesi; evlenmeye işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir leğende ellerini yıkadığını görmesi; o kimsenin genç bir kızla (erkekle) tanışarak hissi bir ilişki kuracağına ve onunla evleneceğine delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Kadına, rızka, yüceliğe, makam ve rütbeye, dünyalığa ve kişiyi kötülükten alıkoyan eşe delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada leğen görmek; hizmetçiyle tabir olunur. Leğen kullandığını gören, hizmetçi veya cariye alır. Leğenin kırılması, delinmesi yahut kaybolması, bunların ölümü veya herhangi bir sebeple gidişidir. Cafer-i Sadık'ın da yorumu böyledir.


MollaCami Tabiri : Rüyada leğen görmenin tabiri "Tas" görmenin tabiri gibidir. Bir kimse rüyada aynaya bakar gibi leğene baktığını görse, o kimsenin doğacak çocuklarına işarettir. Bazı tabirciler, leğen kadına veya hizmetçiye işarettir, dediler. Rüyada görülen leğen, hizmetçidir. Eğer leğen altından dursa, gücünün yetemeyeceği kadar kendisinden para isteyen güzel bir kadına işarettir. Kadına düşkün olduğundan dolayı da buparayı istemeyerek o kadın için harcar. Leğen camdan olursa, rüya sahibinin evleneceği ve kendisinden pek hoşlanacağı bir kadındır. Leğen kocasını pislikten temizliğe sevkeden veya evleneceği bir kadındır. Rüyada leğen satın aldığını gören kimse, bir mal satın alır.Leğen, izzet, rütbe, rızık ve maldır.---
Leğen rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler