Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Medrese

Rüyada Medrese görmek ile alakali tabirler, Rüyada Medrese görmek ne anlama gelir, Medrese nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Medrese dini rüya tabirlerinde Medrese anlami tabiri

Diyanet Ruya : Rüyada medrese (okul) görülmesi; o medresenin hocalarına, orada uyulması gereken nizam ve intizama veya medresenin banisine (yaptıranına) yorumlanır. Bazen de rüyada medrese görülmesi; bir kimsenin hanımına verdiği talaka (boşamaya) ve tekrar ona (hanımına) dönmeye, yani evliliği devam ettirmeye delaletle tabir olunur.


İhya Rüya Tabirleri : Medrese yaptırmak, buna imkanı olan için uyanıkken yaptırmaya, Değilse ilim ve irfan ehline yakın olmaya, Bekar için evlenmeye, Medreseye ek yaptırmak ya da ona bir bağışta bulunmak hayırları katlayarak artırmaya, Medresede görülen temiz giyimli öğrenciller ve öğretmenler faydalı ilme, ayak takımından bazı kimseleri medresede görmek ilim yuvasının dünyevi amaçlar için kullanıldığına, Medrese iyiliğe, alım-satıma, cezaları infaz etmeye, ayrıldığı eşeni dönmeye, fitne ve bozgunculuk yapmaya; Bazen medrese, orada görevli kimselere, tüzük ve yönetmeliklere delalet eder. Medreseye girmek ilim istemeye veya ilmiyle amel eden birinin tavsiye ve telkinlerinden yararlanmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bkz. Cami.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen medrese iyiliğe, cezaları infaz etmeye, alım-satıma ve fitne çıkarmaya işarettir.---
Medrese rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler