Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Mücadele Suresi

Rüyada Mücadele Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mücadele Suresi görmek ne anlama gelir, Mücadele Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mücadele Suresi dini rüya tabirlerinde Mücadele Suresi anlami tabiri

Diyanet Ruya : Nafi ve İbn-i Kesîr'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Mücâdele Sûresi'ni okuduğunu veya okuyan bir başkasından dinlediğini görmesi; o kimsenin eşiyle, kız kardeşiyle veya komşularıyla geçinemediğine, herkesle dini hususlarda tartışmaya girdiğine ve onlara doğru yolu gösterdiğine işaretle yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin'in kavline göre, bu Sureyi rüyasında kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören, karısıyla, kız kardeşiyle, komşu hanımlarıyla vb. kadınlarla mücadele eder.
Kirmani diyor ki: Herkesle dini konularda tartışır. Bu münazaralardan galip çıkar.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Aile fertleri ve diğer akrabalarıyla tartışır. Onları susturur. Aralarında sevgi oluşturmayı başarır.
Ibn-i Kesir ve Nafi şöyle diyorlar. Dindar insanlarla devamlı arkadaşlık eder.
Ibn-i Fuzale demiştir ki: Ilmi bahislerde daima galip gelir. Zarara uğramaz.
Abdulgani ise şöyle diyor: Batıl dinlerin mensuplarıyla mücadele eder. Onlara deliller gösterir.
Ibn-i Musib'e göre, duası kabul, sözü kuvvetli olur. Korktuğu şeyden korunur.


MollaCami Tabiri : Rüyada bu süreyi veya ondan bir ayeti okuduğunu veyakendi üzerine okunduğunu görmek, küfür ve batılla mücadele etmeye işarettir.---
Mücadele Suresi rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler