Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Fakirlik

Rüyada Fakirlik görmek ile alakali tabirler, Rüyada Fakirlik görmek ne anlama gelir, Fakirlik nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Fakirlik dini rüya tabirlerinde Fakirlik anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Tabir bakımından rüyada fakir olduğunuzu görmek, zenginlikten daha iyidir.

Fakirleştiğinizi görmek; dinî inancınızın ve akıbetinizin iyi olacağına…

Zenginleştiğinizi görmek; yukarıdakinin aksine tabir edilir.

» Kirmanî: Fakir bir Müslüman’a iyilik yaptığınızı görmek; üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağınıza, korku ve endişeden güvende kalacağınıza…

Fakir bir kâfire iyilik ettiğinizi görmek; bir konu hakkında düşmanınıza yardım edeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada fakirlik görülmesi değişik şekillerde tabir edilmektedir.Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında fakir olduğunu ve geçim darlığını çektiğini görmesi; o kimsenin Allah Teâlâ'ya yakın olduğuna, dünya halinin düzeleceğine ve ev halkının bolluğa ereceğine işaret eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Kişinin rüyasında fakir olduğunu görmesi; o kimsenin büyük rızka nail olacağına, bir tüccarın rüyasında fakir olduğunu görmesi; o tüccarın alış-verişinin artacağına, kişinin rüyasında fakir olduğunu ve dilendiğini görmesi; o kişinin eline hiç beklemediği bir yerden mal geçeceğine işaret şeklinde tabir olunmaktadır.


İhya Rüya Tabirleri :


Seyyid Süleyman : Rüyasında fakir olduğunu gören, dinde selamet bulur. Halinde sebat eder.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında fakir olduğunu gören, Cenab-ı Hakk'a çok yaklaşır. Dünyadaki durumu düzelir. Ailesi refaha kavuşur.
Ebu Said'ül Vaaz'a göre, rüyasında fakir olduğunu görenin, rızkı çok olur. Zengin biri bu rüyayı görürse, malı artar. Rüyasında fakir olduğunu gören tüccarın, alış verişi çoğalır. Kar eder.

---
Fakirlik rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler