Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Tin Suresi

Rüyada Tin Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Tin Suresi görmek ne anlama gelir, Tin Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Tin Suresi dini rüya tabirlerinde Tin Suresi anlami tabiri

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında bu sûreyi okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin rızkının bol olacağına, yaptığı işlerin Allah nazarında geçerli sayılacağına, malının artarak halinin düzeleceğine, kısmetinin oldukça bol olacağına, uzun ömürlü olup dünya ve âhirette ne istekleri varsa hepsinin yerine geleceğine, güzel ve faydalı bilgiler öğreneceğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin diyor ki: Tin Suresini rüyasında tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu görenin, rızkı bol ahlakı güzel, fiilleri makbul olur.
Kirmani şöyle diyor: Rüya sahibinin malı artar. Kısmeti gür, ömrü uzun olur. Hali düzelir.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Dünya ve ahirette arzusuna nail olur.
Abdulgani'ye göre, peygamberler ve evliyalar gibi ameller işlemeye muvaffak olur. Bereketli rızka ve uzun ömre nail olur.
Ibn-i Kesir ve Nafi bu rüyayı şöyle yorumluyorlar: Faydalı bir ilim öğrenir. Allah (C.C) ona dünya ve ahirette afiyet ihsan eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada Tin süresini veya ondan bir ayeti okuduğunu görmek,Resülullah efendimizin ve salihlerin yolunda gitmeye, güzel ameller işlemeye işarettir.---
Tin Suresi rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler