Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Üveyik

Rüyada Üveyik görmek ile alakali tabirler, Rüyada Üveyik görmek ne anlama gelir, Üveyik nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Üveyik dini rüya tabirlerinde Üveyik anlami tabiri

İhya Rüya Tabirleri : Bakınız; Kumru.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Üveyik; dinden uzak, kötü huylu, insanlarla anlaşamayan bir kadına işarettir. Rüyasında üveyik tuttuğunu veya birinin kendisine verdiğini gören, böyle bir kadınla evlenir yahut onunla münasebeti olur. Üveyik yavrusu tutanın, evladı mağrur ve ahlaksız olur. Üveyik eti yemek; mala delalet eder.
Kirmani şöyle diyor: Üveyik, yalancı bir evladın temsilcisidir. Bir üveyik tuttuğunu yahut herhangi bir suretde ona malik olduğunu görenin çocuğu yalan söyler, kötü fillerde bulunur veya bu huylara sahip bir akrabasıyla münasebeti olur. Evinin damı üzerinde üveyiğin bir kere öttüğünü gören haber alır. Kuşun iki kere ötmesi; kötü, üç kere ötmesi; iyidir.
Cabir'ül Mağribi'ye göre üveyikle konuştuğunu gören kişiye biri bazı şeyler vaadeder ama, yerine getirmez. Evine üveyik girdiğini görenin, hanesine hırsız girer.
Zevce, evlat ve hizmetkar. Cafer-i Sadık için rüya bunları temsil eder.

---
Üveyik rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yaziniz
Rüya Tabirleri

 

Secmeler