Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Yalan Söylemek

Rüyada Yalan Söylemek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Yalan Söylemek görmek ne anlama gelir, Yalan Söylemek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Yalan Söylemek dini rüya tabirlerinde Yalan Söylemek anlami tabiri

Seyyid Süleyman : Rüyada yalan söyleyen dinde fesada, düşer. Dünyada ise halkın hakaretlerine maruz kalır, aşağılanır, ayıplanır.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyada yalan söylemek, akıl azlığına işarettir. Bilhassa Allah-ü Teala Hazretleri hakkında yalan söylediğini gören, halkı aldatır ve onları doğru yoldan çıkarır. Rüyasında yapmadığını yapmış, görmediğini görmüş gibi hareket ederek kendi nefsine karşı yalan söyleyenin, akıbeti kötü olur. Dünyada itibarını kaybeder, kabirde azap görür.
Ibn-i Kesir şöyle diyor: Allah (C.C.) ile Hz. Peygamber Efendimiz'in (S.A.V.) üzerine yalan söylediğini görmek; Allah (C.C.) korusun küfre ve büyük günaha delalettir.


MollaCami Tabiri : Rüyada yalan söylemek, yalan yere şahitlik yapmaya veiftira etmeye ve kurtuluşa ermemeye işarettir.Bazen de rüyada yalan söylemek, saçmalamaya ve birisinin aslının kötülemek maksadıyla kötü bir kimsenin kendisinin sözünü işittiğini görse, o kimseden rivayetle bir söz nakledilir, ve bu söz yayılır.Bir kimse rüyada Allah (C.C.) hakkında yalan söylediğini görse, o kimsenin akılsız ve ahmak birisi olduğuna işarettir.---
Yalan Söylemek rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler