Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Hamam

Rüyada Hamam görmek ile alakali tabirler, Rüyada Hamam görmek ne anlama gelir, Hamam nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Hamam dini rüya tabirlerinde Hamam anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » Allame Meclisî: Hamamda gusledip dışarı çıktığınızı görmek; borcunuzun ödeneceğine…

Hamam olmayan bir yerde hamam olduğunu görmek; orada oturan bir bayanla evleneceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada hamam yapıldığı veya tamir edildiğinin görülmesi hayra yorumlanmaz. Rüyada herhangi bir hamamın yıkıldığının görülmesi hayra yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında hamam görmesi; o kimsenin kedere maruz kalacağına, kişinin rüyasında bir hamamda ılık su ile yıkandığını görmesi; o kimsenin sevineceğine, sıcak su ile yıkandığını görmesi; o kimsenin keder ve hüzne maruz kalacağına yorumlanır. Câfer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Rüyada hamam görülmesi altı şekilde tabir olunur. Bunlar da: Karı-koca, gam ve keder, borç, işlerinde durgunluk ve bozukluk iyi bir dost ve alacak.


İhya Rüya Tabirleri : Eş ve kadına, borca, sıkıntı ve kedere, piyasanın durgunluğuna, şefkat ve iyilik timsali dosta veya alacağa, Hamam yaptırmak kötü bir iş yapmaya, hamam görmek gam ve kedere, Hamamda ılık su ile yıkanmak sevinç ve sürura, borcunu ödemeye ve günahlardan arrınmaya, çok sıcak su ile yıkanmak üzüntüye, soğuk su ile yıkanmak yahut soğuk su içmek hastalıktan kurtulmaya, Hamammın kapı ve pencerelerini açmak üzüntü ve kederin gitmesine, Hamama elbise ile girmek keder, sıkıntı ve ıstıraba, Üzerinde elbise olduğuhalde yıkanmak kötü ahlaklı bir kadınla evlenerek çok acı çekmeye yahut aşırı derecede borçlanmaya, Hamamda kadın erkek birlikte yokanmak musibet ve fenalığa, Hamamı mesken edinmek kötülüğü meslek edinmeye, Hamam bazen eş, kızkardeş yahut kadın cihetinden gelecek meşakkate, Hamamcı olduğunu görmek güzel bir kadınla evlenmeye, kadının hamamcı olduğunu görmesi emrindekilerin ıslahı ile uğraşmaya, Hamamcıyı görmek üzüntü ve sıkıntının gitmesine ve borcunu ödemeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada hamam inşa etmek; iyi değildir. Buna mukabil hamamın harap olduğunu görmek; hayırdır. Hamam görmek; üzüntü, orada ılık suyla yıkanmak; ferah ve sevinçtir. Yıkanılan suyun çok sıcak olması, sıkıntıdır.
Kirmani demiştir ki: Hamamda temizlenip, gusl ettiğini gören; korkularından kurtulur, tasası dağılır, feraha çıkar. Hastaysa, şifa bulur. Borçluysa, bunu eda eder. Zenginse, malı azalır. Temizlenemezse, işi yarım kalır. Hamamda sıcak su içen, humma gibi ateşli bir hastalığa tutulur. Mahallesinde hamam olduğunu görmek; o civarda bulunan bir fahişeye işarettir.
Cafer-i Sadık (R.A.) buyurmuştur ki: Hamam rüyası şunlarla tabir olunur: Zevce (kadın eş) ve kadın, üzüntü, borç, iş bozukluğu, sadık bir dost ve alacak. Bir rivayete göre, hamam görmek; hamamda hizmet eden kadın veya evin en büyük hanımı ile yorumlanır. Rüyasında hamamcı olduğunu gören, güzel bir kadınla evlenir. Aynı rüyayı kadın görürse, menfaat temin etmek ve işlerini düzeltmek için çalışır.
Kirmani demiştir ki: Bir hamam inşa ettiğini görmek; evliliğe işaret eder. Hamama girdiğini gören, oranın sıcaklığı nispetinde üzülür. Sayet rüya sahibi bu hamamda sıcak su ile yıkanmazsa karşılaşacağı dertten kurtulur, akıbeti hayırlı olur. Bir görüşe göre aynı rüya kadınlar yüzünden üzülmeğe delalet eder. Suyu soğuk bir hamam görmek; selamettir. Bazıları hamama girmeyi zindana girmekle tabir etmişlerdir.

---
Hamam rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler