Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Arş

Rüyada Arş görmek ile alakali tabirler, Rüyada Arş görmek ne anlama gelir, Arş nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Arş dini rüya tabirlerinde Arş anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Arş'ı görmenin dört tabiri vardır:

1-Büyüklük

2-Yücelik

3-Derece

4-İzzet ve saygınlık.

» Allame Meclisî: Arş'ın üzerinde olduğunuzu ve bu makama layık olduğunuzu görmek; düşmana karşı zafer elde edeceğinize ve arzu ettiğiniz şeylerin gerçekleşeceğine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Arş'ı görmek; büyük ve kazançlı bir iş yapacağınıza…

Arş'ı süslü görmek; izzet bulacağınıza veya iş konusunda kariyerinizin yükseleceğine…

Arş'ın küçük olduğunu görmek; halk arasında küçük düşürüleceğinize…

Kendinizi Arş olarak görmek; büyük bir şahsiyetle arkadaş olacağınıza ve onun vesilesiyle saygınlık kazanacağınıza…

Arş'tan yere indiğinizi görmek; bunun aksine tabir edilir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada Arşı güzel bir surette gören kimsenin, itikadının sağlam olmasıyla müjdelenmeye delalet eder. Arşı eksik bir şekilde gören kimsenin, bid'at ve sapıklıkta bulunduğuna delalet eder.
bazen Arş, insanın hayır ve şerden işlediği şeye delalet eder. Arş, ehil kimseler için yüksek bir memuriyete delalet eder. bazen de hanıma, eve, yenilecek şeylere, bineğe ve düşmana galip gelmeye delalet eder. Arş, titreme hastalığına veya şiir söylemeye de delalet eder. bazen Arşı görmek, gören kimsenin iyi bir amel yapmasına delalet eder.

Rüyada Arşı ve Allah'ın Arş'a hakim bulunduğunu gören kimsenin, itikadının sağlam ve dininin güzelliğine delalet eder. Arş da bir eksiklik bulunduğunu gören kimsenin, isteklerine uyan ve bid'at sahibi bir kimse olduğuna delalet eder. O kimse Allah'a tövbe ve istiğfar etsin.


---
Arş rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize Yaziniz
Rüya Tabirleri

 

Secmeler