Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Kürk

Rüyada Kürk görmek ile alakali tabirler, Rüyada Kürk görmek ne anlama gelir, Kürk nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Kürk dini rüya tabirlerinde Kürk anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Kış mevsiminde kürk giydiğinizi görmek; geçiminizi sağlayacak bir şey elde edeceğinize…

Yaz mevsiminde kürk giydiğinizi görmek; geçiminizi temin edecek bir şey elde edeceğinize, ancak sonunda üzüleceğinize işarettir.

» Kirmanî: Kürk görmek, evlenmeyi istediğiniz kadına yorulur.

Samur kürkü giymek; zengin bir kadınla evlenmek istediğinize…

Yeni bir tilki kürkü giymek; zengin, dindar ve aynı zamanda hilekâr bir kadınla evlenmek istediğinize…

Tavşan kürkü giymek; kötü bir kadınla evlenmek istediğinize…

Sincap kürkü giymek; uyumsuz ve geçimsiz bir kadınla evlenmek istediğinize…

Kedi kürkü giymek; kötü huylu, hırsız ve hain bir kadınla evlenmek istediğinize…

Vaşak kürkü giymek; asalet sahibi bir kadınla evlenmek istediğinize…

Fare kürkü giymek; daha önce zina etmiş bir kadınla evlenmek istediğinize…

Kürkünüzün yırtıldığını, yandığını ya da kaybolduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Kıs mevsimi kürk giymek hayra, fakirlikten kurtulmaya; yaz mevsimi kürk giymek üzüntü ve kederle birlikte gelecek olan hayra, Sincap, kaplan samur vs. kürk zalim ve mağrur kimseye yahut ululuğa; tilki deridinden mamül kürk hilekar kimseye; koyun derisinnden mamül kürk itimad edilecek şerefli kimseye; Kürkü tersinden giydiğini görmek mal ve servetini ortaya koymaya; Kürkçü, yazın görülürse üzüntüye, kışın görülürse sevince delalet eder.


Seyyid Süleyman : Samur kürk gören, büyükler sayesinde mal kazanır. Vaşak kürkü; zalim birinden mal temin etmektir. Bir rivayete göre bu rüya iyi değildir. Deve derisinden kürk görmek ve giymek; zengin bir kadından fayda sağlamaktır. Keçi derisinden kürk; fakir bir kadından menfaat temin etmektir. Aynı zamanda helal maldır. Tilki kürkü; hilekar ve fasık bir kadınla evliliğe işarettir. Rüya sahibi gördüğü bu kürkü giymezse, kadın sayesinde mal kazanır. Tiftik keçisinin kürkü, muhteşem bir kadından sağlanacak maldır. Rüyayı gören, bekarsa, evlenir. Kurt kürkü soylu bir kavimden mal husulüne delalet eder. Kuş derisinden kürk; asil bir kadından hayır ve menfaat görmektir. Bu kürkü yaz ve kış görmekte beis yoktur. Kedi kürkü, hayır değildir. Tavşan kürkü, geçim darlığıdır.
Kışın kürk görmek ve giymek; umumiyet itibariyle iyidir. Yazın aynı rüyayı görmek; sıkıntı ve kederdir. Giydiği kürkün yandığını yahut yırtıldığını gören, üzülür ve malını kaybeder.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyada kürk, kuvvettir. Aslan, kaplan, kurt, samur ve tilki gibi hayvanlar yırtıcı olduklarından, bunların kürklerini görmek; iyi değildir. Bir rivayete göre maldır. Kürkü ters giyen herkesçe bilinen zenginliğinin gösterişini yapar. Kışın kürkü çıkarmak; iyi değildir. Giymek menfaattir. Yazın aynı rüya hayra yorulur.


MollaCami Tabiri : Rüyada kış gününde kürk giymek, giyen kimseye hayır isabet edeceğine, fakirlik ve ihtiyacını onunla gidereceğine işarettir. Bazı tabirciler, samur kürk, ululuğa ve dini duyguların azınlığına, pisliğe ve düşmanın ortaya çıkmasına işarettir. Sincap kürk, izzet, böbürlenmek ve dinsizlikle beraber rütbedir. Rüyada kürkü tersine giydiğini gören kimsenin, ifrat derecesinde mal ve servetini meydana koymasına işarettir. Bir kimse rüyada bir kürkü veya bir keten bezini düzenlediğini görse, o kimseye ümit etmediği bir yerden hoşlanmadığı bir şey erişir. Yırtıcı hayvan kürkünün tabiri samur ve tilki derisinin tabiri gibidir. Sincabın derisinden yapılan kürk zalim kimselere, bazı tabirciler de samur kürk ululuğa işarettir, dediler.---
Kürk rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler