Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Susuzluk

Rüyada Susuzluk görmek ile alakali tabirler, Rüyada Susuzluk görmek ne anlama gelir, Susuzluk nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Susuzluk dini rüya tabirlerinde Susuzluk anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Tabir bakımından rüyada suya doymak, susuzluktan daha iyidir.

Aşırı derecede susadığınızı ve su bulamadığınızı görmek; hem dinî, hem dünyevî sıkıntılar yaşayacağınıza…

Aşırı derecede susadığınız halde başkasının su verdiğini, ancak içmediğinizi görmek; bela ve sıkıntıdan kurtulacağınıza ve sonunda muradınıza ereceğinize işarettir.

» Cabir Mağribî: Susuz olmak; dinî inancınızın sağlam olmadığına…

Susuz olduğunuzu ve bulduğunuz suyu içtiğinizi görmek; birtakım günahlar işleyeceğinize, daha sonra tövbe edip dindar ve takvalı biri olacağınıza işarettir.

» Çağdaş Ulema: Susamak; münasebetsiz insanlarla tanışacağınıza...

Susuzluğu hissetmek ve gidermek; mutluluğa...

Susuzluğu hissetmek ama giderememek; üzüntü, keder ve huzursuzluğa…

Oldukça susadığınızı ve çok su içtiğinizi görmek; servet ve itibar elde edeceğinize…

Susadığınızı, su aradığınızı, ama boş bir şişe bulduğunuzu görmek; ümitsiz bir aşk macerası yaşayacağınıza…

Susayan birine su vermek; iyi bir davranışta bulunup karşılığında teşekkür edileceğinize…

Susayan birine su vermemek; kötü düşünceler edineceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında susuz olduğunu görmesi; o kimsenin yorgunluğuna, zorlandığına, din ve dünya işlerinin fesada gittiğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında susamış olup bir nehirden su içmek istediği halde içemediğini görmesi; o kimsenin keder ve hüzne kapılacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Fitneci ve bozguncu insanların ahlakı ile ahlaklanmaya, dinde bozukluğa, nikahını tazelemek gerektiğine, ekim işlerinin durgunluğuna delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada susuzluk çekmek; yorgunluk ve meşakkatle yorumlanır.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında susadığını gören, bilmediği bir işin arkasından koşar.
Bazı tabircilere göre, susuzluk; büyük bir ihtiyaç ile yorumlanır. Içmek için su aradığı halde bulamayan, çalıştığı işte muvaffak olamaz. Ancak burada dikkat edilecek husus şudur: Sayet şahıs, rüyasında susuzluk çekeceği sebepleri hazırlayarak uyumuş ve bu rüyayı görmüşse, tabir gerekmez.


MollaCami Tabiri : Rüyada susuzluk, dinde bozukluktur.Susuz bir kimse bir ırmaktan su içmeyi arzu ettiği halde içemediğini görse, üzüntü ve kederden kurtulur.Su içmek arzu ettiği halde içmeye kadir olamadığını veya kendisini bir ırmak, göze yahut bir kuyunun yanında durduğunu ve suya yetişemediğini görse, o kimsenin arzu ettiği şeye erişemeyeceğine işarettir. Rüyada susuzluk, fitne ve fesat çıkaran kimselerin ahlakiyle ahlaklanmaya işarettir.Çünkü onlar çıkardıkları fitneyle kıyamet gününde kevser havuzundan menedilmiştirler, Rüyada susadığını gören kimsenin,nikah yapması gerektigine işarettir.Rüyada susuzluk, mal, tarla ve çiftçilerin hallerinin durgunluğuna işarettir. Bazen fakirliğe, ticaret sahiplerinin işlerinindurgunluğuna ve yanında bulunmayan bir kimseyi arzulamaya işarettir.---
Susuzluk rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler